Král a Královna Jizerek 2020

Prémiová bodovací soutěž o Krále a Královnu Jizerek, do které se započítávají výsledky ze zimní Jizerské 50 a Běhej lesy Jizerská v jednom roce.

V bodování je zohledněna délka trasy, počet závodníků (zvlášť muži a ženy), který se na danou trať vydal, a umístění dle pohlaví.

Na závodě Běhej lesy Jizerská pak vyhlásíme nejlepší ženu, která získá titul Královna Jizerek, a nejúspěšnějšího muže, jenž bude korunován na Krále.

Podrobnější pravidla najdete níže.

 

Výsledky soutěže Král a Královna Jizerek 2018 ZDE.  

Výsledky soutěže Král a Královna Jizerek 2019 ZDE.  

 

 

Král Jizerek 2020

Pořadí Jméno Ročník Body
1 Sedláček Michal 1975 202,83
2 Šindelář Miroslav 1995 188,19
3 Smetana Martin 1983 183,42
4 Pela Zbyněk 1973 180,21
5 Rais Miroslav 1977 177,08
6 Severýn Otto 1974 176,32
7 Neumann Josef 1974 169,03
8 Lajtkep Petr 1973 167,71
9 Benroth Martin 1992 167,7
10 Weisshautel Jan 1986 166,35
11 Votruba Jan 1979 166,03
12 Blažek Jaroslav 1993 165,27
13 Minář Jan 1981 163,07
14 Clemenz Silvio 1979 162,63
15 Janáček Libor 1978 162,04
16 Jirák Jan 1978 159,47
17 Janáček Petr 1980 159,39
18 Staněk Vojtěch 1988 157,91
19 Vávra Robert 1977 156,99
20 Kristian Jan 1970 155,48
21 Matzner Jan 1987 153,28
22 Bonisch Radek 1977 152,41
23 Havlík Robert 1976 149,96
24 Rozsypal Vladislav 1970 145,21
25 Bulíř Petr 1976 144,61
26 Hlaváček Petr 1967 142,26
27 Kerda Jaroslav 1965 139,72
28 Netyk Vladimír 1978 138,36
29 Lysczas Václav 1985 137,82
30 Čihák Pavel 1972 136,1
31 Fryč Tomáš 1977 134,68
32 Aksler Vlastimil 1968 133,46
33 Frank Prinke 1981 130,51
34 Bouda Tomáš 1983 129,8
35 Kráčalík Martin 1977 128,09
36 Sekera Ondřej 1977 126,86
37 Sucharda Jiří 1972 124,62
38 Veverka Jakub 1987 123,54
39 Kunce Jiří 1977 122,93
40 Svoboda Jiří 1974 122,44
41 Muller Jan 1988 120,92
42 Poluha Luboš 1975 119,18
43 Ježek Jiří 1973 119,01
44 Dvoářk František 1979 117,13
45 Jurečka Martin 1983 116,14
46 Novák Vít 1976 115,7
47 Taraba Jaroslav 1983 115,64
48 Poluha Oskar 2008 115,44
49 Marek Vlastimil 1982 115,08
50 Svoboda Petr 1960 115,05
51 Fajmon Luboš 1963 112,21
52 Pautau Sergey 1969 111,25
53 Jira Jaroslav 1979 109,76
54 Jakubička Tomáš 1958 109,15
55 Kocovský Miroslav 1971 107,74
56 Pfoff Jan 1980 106,83
57 Šebek Dušan 1972 104,95
58 Holub Petr 1977 104,6
59 Maršálek Martin 1976 103,9
60 Kouba Libor 1978 103,55
61 Krejbich Petr 1982 103,08
62 Lueder Steffen 1966 102,72
63 Rimnac Petr 1987 101,07
64 Vochomůrka Jiří 1982 99,26
65 Šťovíček Jan 1972 96,52
66 Růžička Milan 1955 96,18
67 Dobias Vít 1972 96,09
68 Zaika Oleksandr 1963 95,83
69 Bezděk Miroslav 1979 95,41
70 Cifka Miroslav 1993 95,06
71 Obermajer Jan 1979 94,8
72 Polák Pavel 1946 91,69
73 Stejskalo Petr 1966 91,68
74 Suchánek Bohdan 1971 90,88
75 Prokopec Karel 1964 90,77
76 Wagner Vojtěch 1984 88,94
77 Pinkas Rudolf 1976 82,18
78 Hájek Miloš 1973 80,67
79 Petr Lubomír 1978 80,56
80 Major Jan 1993 80,04
81 Sládek Roman 1972 79,67
82 Machala Filip 1989 79,49
83 Preisler Hynek 1979 79,43
84 Borovský Martin 1973 78,76
85 Lipenský Petr 1986 78,18
86 Vasko Dan 1987 76,45
87 Kuzmiak Michal 1988 76,36
88 Dobias Jakub 2003 75,9
89 Grulich Tomáš 1972 75,55
90 Cee Jiří 1970 74,81
91 Petr Michal 1979 74,21
92 Čech Michal 1959 73,94
93 Suchomel Tomáš 1965 72,29
94 Patka Ondřej 1979 71,38
95 Kloz Vít 1977 69,83
96 Kavánek Jiří 1978 69,76
97 Petrusek Lukáš 1994 69,61
98 Budský Pavel 1973 69,38
99 Bubnik Milan 1979 68,32
100 Ptáček Vladimír 1970 67,63
101 Přikryl Tomáš 1977 66,81
102 Antonín Adam 1991 60,57
103 Materna Luboš 1974 59,7
104 Neudorfl Leoš 1972 58,58
105 Urbánek Petr 1982 53,71
106 Doubek Lukáš 1976 52,26
107 Půta Martin 1971 49,16
108 Zajíc Josef 1980 46,28
109 Krobauer Jan 1992 45,35
110 Bukovský Jan 1982 41,69
111 Celuch Milan 1966 41,65
112 Franc Tomáš 1976 41,12
113 Potoček Tomáš 1982 39,4
114 Kubes Jan 1989 36,95
115 Mucha Petr 1978 29,39
116 Stanko Honza 1976 26,98
117 Petr Lubomír 1952 25,84
118 Hanzlík Pavel 1983 25,46
119 Hradský Pavel 1976 24,08
120 Neudorfl Šimon 2004 19,85
121 Sassmann Petr 1978 16,65
122 Veselý Jakub 1985 14,93
123 Vild Josef 1991 7,55
124 Valdman Petr 1979 4,36

 

Královna Jizerek 2020 

Pořadí Jméno Ročník Body
1 Gregorová Lenka 1984 176,86
2 Žabová Anna 1996 175,89
3 Tikalová Tereza 1978 170,74
4 Masnicová Klára 1981 170,43
5 Půšová Michaela 1985 162,31
6 Zrustová Klára 1988 158,59
7 Dobiášová Jaroslava 1973 147,47
8 Skrbková Lenka 1982 146,61
9 Šeflová Adéla 1985 137,34
10 Myslivcová Martina 1992 131,34
11 Karbanová Vendula 1983 128,56
12 Chlupsová Klára 1977 122,39
13 Latislavová Eva 1973 120,55
14 Patková Romana 1983 118,48
15 Netolická Martina 1982 107,6
16 Poluhová Viktorie 2006 107,11
17 Jiráková Petra 1978 103,09
18 Dlouhá Kateřina 1989 93,92
19 Scheffler Toni 1993 91,46
20 Ježková Kateřina 1991 86,66
21 Pýchová Alena 1980 84,96
22 Danešová Martina 1987 84,81
23 Němcoá Hana 1986 83,91
24 Hildprandtova Eva 1968 83,25
25 Podpierová Klára 1993 82,83
26 Hildprandtová Simona 2001 79,56
27 Schwarzlos Anja 1975 76,73
28 Janegová Helena 1966 75,23
29 Čápova Deana 1991 75,15
30 Brabencová Irena 1970 74,77
31 Neudorflová Jiřina 1971 71,17
32 Mazochová Lenka 1983 69,57
33 Kunce Eva 1979 69,36
34 Katzerová Miroslava 1953 52,07
35 Hampacherová Jitka 1985 49,36
36 Kučerová Martina 1970 46,47
37 Červenková Šťastná Lucie 1974 38,8
38 Boudová Kateřina 1992 38,52
39 Potužáková Hana 1979 31,97

 

Bodování Krále a Královny Jizerek

Za odběhnutý závod v zimní i letní Jizerské v jednom roce získává závodník bodové ohodnocení.

  • základem je percentil umístění mezi muži či ženami – vyjadřuje, kolik procent účastníků (zvlášť mužů a žen) dosáhlo horšího výsledku na dané trase
  • percentil je vynásoben koeficientem za délku trati
  • percentil je počítán na dvě desetinná místa

Koeficienty Jizerská 50

  • 50 km = 1
  • 25 km, 30 km = 0,8
  • 10 km = 0,6

Koeficienty Běhej lesy Jizerská

  • 50 km = 1,1
  • 23 km = 0,9
  • 12 km = 0,7

Percentil vynásobený koeficientem za příslušnou trať dává bodové ohodnocení v jednom závodě. Celkový výsledek je dán součtem bodů z obou závodů (Jizerská 50 a Běhej lesy Jizerská).

Vítězem se stává závodník s nejvyšším dosaženým bodovým ohodnocením.

  • Vyhlašována jsou první tři místa v ženské i mužské kategorii.
  • Při rovnosti bodů vítězí závodník, který běžel delší tratě.
  • Pokud závodník běžel více závodů v rámci jedné Jizerské 50, započítává se závod s lepším bodovým ohodnocením.

Příklad:

Jenda v zimě běžel trasu 25 km a skončil na 268 místě mezi muži. Tuto trasu celkem zdolalo 900 mužů. Jendův základní percentil je 70,22 (umístil se lépe než 70,22 % závodníků). Koeficient za trasu 25 km je 0,8. Bodové ohodnocení ze zimy má tedy 70,22 x 0,8 = 56,18.

V létě Jenda běžel 12 km, kde obsadil 85 místo z 620 mužů. Jeho percentil je tak 86,29. Koeficient za 12km trasu je 0,7 a bodové ohodnocení z léta 86,29 x 0,7 = 60,40.

Jenda získal celkem v soutěži o Krále Jizerek 56,18 + 60,40 = 116,58 bodů.

ZÁVODY 54. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

14. 2. 2021

  Zbývá 2576 registrací  

47 % kapacity vyprodáno

HERVIS JIZERSKÁ 25

13. 2. 2021

  Zbývá 693 registrací  

42 % kapacity vyprodáno

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

12. 2. 2021

  Zbývá 431 registrací  

34 % kapacity vyprodáno

ČT JIZERSKÁ 10

13. 2. 2021

   

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

12. 2. 2021

  Zbývá 269 registrací  

33 % kapacity vyprodáno

JIZERSKÁ FIREMNÍ RAUL

13. 2. 2021

   

BENZINA SPRINT

12. 2. 2021

  Zbývá 130 registrací  

0 % kapacity vyprodáno

HISTORIČTÍ LYŽNÍCI

12. 2. 2021

   



GENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
Pořadatel
ČEZ
Institucionální partner
Liberec

Jablonec nad Nisou

Bedřichov
HLAVNÍ PARTNEŘI
BENZINA HERVIS vw vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
rz
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
Kudy z nudy Liberecký kraj Czech-Ski MŠMT Ministerstvo pro místní rozvoj ČR


MARKETINGOVÝ PARTNER
Raul
PARTNEŘI
Generali Swix Madshus Enervit Kama Schenker
CHMU Pytloun OC Nisa Moravskoslezský kraj Agrola Česká mincovna
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic Liberecká drbna Mediatenor
Za podpory
horosvaz ČUS - Sportuj s námi Výbor dobré vůle WOC2021
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia Yventech Wander Book
Silnice LK a.s. Progres Bobcat Catcut