Král a Královna Jizerek

Prémiová bodovací soutěž o Krále a Královnu Jizerek, do které se započítávají výsledky ze zimní Jizerské 50 a Jizerské 50 Run v jednom roce.

V bodování je zohledněna délka trasy, počet závodníků (zvlášť muži a ženy), který se na danou trať vydal, a umístění dle pohlaví.

Na závodě Jizerská 50 RUN pak vyhlásíme nejlepší ženu, která získá titul Královna Jizerek, a nejúspěšnějšího muže, jenž bude korunován na Krále.

Podrobnější pravidla najdete níže.

 

Výsledky soutěže Král a Královna Jizerek 2018 ZDE.  

 

Král Jizerek 2019

Pořadí Jméno Ročník Body
1 Ježek Přemysl 1982 205,58
2 Fichtner Adam 1985 196,35
3 Kohout Milan 1981 187,22
4 Rais Miroslav 1977 186,33
5 Burian Michal 1994 179,75
6 Vaněk David 1990 179,09
7 Kordik Jan 1983 173,08
8 Podhorný Vojtěch 1974 172,5
9 Vávra Robert 1977 169,78
10 Meissner Mathias 1978 169,7
11 Čáp Ondřej 1974 167,53
12 Graef Jakub 1991 166,93
13 Janáček Libor 1978 164,9
14 Lhota Zbyšek 1984 162,72
15 Minar Jan 1981 158,11
16 Vaníček Libor 1971 156,49
17 Bartoš Dalibor 1975 153,12
18 Netyk Vladimír 1978 149,13
19 Kučera David 1991 147,43
20 Wiedeman Rene 1973 145,48
21 Šíp Ladislav 1964 144,68
22 Pradáč Petr 1966 144,32
23 Šafránek Michal 1989 143,67
24 Janáček Petr 1980 143,42
25 Jacko Branislav 1982 142,4
26 Prusek Jan 1964 142,32
27 Konečný Lukas 1978 142,21
28 Kunce Jiří 1977 141,95
29 Holomoucký Tomáš 1971 140,9
30 Kouba Libor 1978 140,28
31 Duda Michal 1964 137,01
32 Matoušek Michal 1962 136,81
33 Lenc Jaroslav 1979 132,35
34 Havlík Robert 1976 128,9
35 Vlček Vladimír 1977 127,71
36 Vrba Martin 1974 125,99
37 Lančařič Vojtěch 2003 125,84
38 Dobiáš Vít 1972 125,69
39 Kráčalík Martin 1977 124,87
40 Matzner Jan 1987 124,62
41 Berger Sascha 1987 123,61
42 Hloušek Jiří 1976 122,29
43 Lorenc Lukáš 1990 119,96
44 Frank Prinke 1981 118,96
45 Krejbich Petr 1982 117,57
46 Strnad Michal 1989 117,43
47 Suchánek Bohdan 1971 117,14
48 Koutný Tomáš 1986 116,19
49 Mašek Radek 1972 115,26
50 Taraba Jaroslav 1983 114,98
51 Jurečka Martin 1983 114,94
52 Šebek Dušan 1972 114,75
53 Aksler Vlastimil 1968 110,17
54 Vajnar Vladimír 1990 109,2
55 Tesař Marek 1976 108,18
56 Znojemský Jiří 1975 106,18
57 Rimnac Petr 1987 103,22
58 Zeler Aleš 1971 102,84
59 Bezděk Miroslav 1979 102,12
60 Fabík Jiří 1973 101,29
61 Mastník Miloš 1971 99,73
62 Vasko Dan 1987 99,26
63 Libal Jakub 1992 99,01
64 Šebek Jiří 1984 97,7
65 Kočovský Miroslav 1971 97,69
66 Růžička Milan 1955 94,07
67 Preisler Hynek 1979 93,86
68 Vele Jirka 1979 92,61
69 Lančařič Petr 1969 92,51
70 Suchomel Tomas 1965 92,32
71 Žanda Matěj 1992 92,25
72 Polák Pavel 1946 90,07
73 Kasa Martin 1980 89,27
74 Bradáč Bohumil 1956 89,26
75 Černý Ondřej 1991 86,46
76 Kmet Milan 1967 86,25
77 Šteinfest Štěpán 1972 85,56
78 Štěpán Jaroslav 1970 84,43
79 Králík Aleš 1957 84,22
80 Zaika Oleksandr 1963 82,73
81 Kuba Martin 1972 81,44
82 Vancl Vladimír 1970 79,95
83 Delong Michal 1980 79,07
84 Ursíny Michal 1978 76,35
85 Neudorfl Leoš 1972 75,78
86 Borovička Vít 1985 75,09
87 Štandera Martin 1989 74,45
88 Kloz Vít 1977 73,96
89 Čech Michal 1959 73,45
90 Burda Tomáš 1980 72,42
91 Babka Aleš 1976 72,08
92 Cestr Filip 1976 70,17
93 Růžička Jakub 1985 69,90
94 Svoboda Petr 1981 69,79
95 Petr Lubomír 1978 67,00
96 Lipenský Petr 1986 66,85
97 Urbánek Petr 1982 61,75
98 Kubík Daniel 1979 61,38
99 Kuty Miroslav 1987 60,01
100 Materna Luboš 1974 59,19
101 Bukovský Jan 1982 56,27
102 Kohut Jan 1986 54,11
103 Franc Tomáš 1976 50,53
104 Kalčík Petr 1983 49,88
105 Kavánek Jiří 1978 49,08
106 Šustr Michal 1969 48,6
107 Půta Martin 1971 48,43
108 Petrusek Lukáš 1994 45,74
109 Wehrberger Pavel 1974 45,44
110 Novotný Jiří 1971 43,14
111 Pinkas Rudolf 1976 40,01
112 Doubek Lukáš 1976 39,5
113 Ardamica Tomáš 1970 39,23
114 Petr Lubomír 1952 33,66
115 Pojmon Leoš 1976 31,87
116 Neudorfl Simon 2004 28,18
117 Doležálek Tomáš 1978 27,09
118 Zajíc Josef 1980 25,04
119 Jacko Andrej 1955 21,06
120 Spiroch Jiří 1972 18,03
121 Dvorský Jaroslav 1972 16,74
122 Stanko Honza 1976 16,64
123 Karban Miroslav 1976 14,92
124 Drnek Martin 1975 13,94
125 Dlouhý Marek 1977 13,31
126 Sassmann Petr 1978 12,87
127 Hradský Pavel 1976 12,75
128 Nemeth Marek 1981 9,04

 

Královna Jizerek 2019

Pořadí Jméno Ročník Body
1 Tíkalová Tereza 1978 162,54
2 Dobiášová Jaroslava 1973 158,33
3 Bícová Karolina 1978 149,09
4 Dudová Magda 1965 146,95
5 Kohoutová Erika 1983 137,79
6 Gregorová Lenka 1984 136,03
7 Suchomelová Lucka 2000 128,07
8 Štáhlová Zuzana 1992 127,45
9 Boučkova Petra 1978 127,41
10 Kantorová Katka 1976 126,85
11 Netolická Martina 1982 123,6
12 Tarabová Věra 1977 120,94
13 Latislavová Eva 1973 115,57
14 Rajchlova Denisa 1993 108,36
15 Čermáková Radka 1974 107,06
16 Knobová Lucie 1990 103,05
17 Konečná Jaromíra 1978 101,79
18 Márová Klára 1984 99,87
19 Brabencová Irena 1970 99,37
20 Kopecká Marcela 1978 98,55
21 Ježková Kateřina 1991 93,33
22 Danešová Martina 1987 83,49
23 Líbalová Aneta 1985 83,32
24 Valoušková Kristýna 1984 79,27
25 Podpierová Klára 1993 76,35
26 Nemethová Eva 1992 75,2
27 Farkašová Darina 1977 72,6
28 Koukolíčková Simona 1981 71,36
29 Červenková Štastná Lucie 1974 70,89
30 Belková Monika 1980 68,67
31 Bytyqi Fabiana 1995 68,46
32 Potočková Blanka 1983 67,58
33 Lauerová Petra 1988 59,16
34 Bacilková Štěpánka 1979 56,7
35 Tvrdíková Pavla 1993 53,03
36 Kunce Eva 1979 50,94
37 Rozsivalová Eliška 1952 47,65
38 Drahotová Eva 1960 41,33
39 Dittrichová Vendula 1980 40,88
40 Havličková Dana 1973 39,45
41 Plíšková Romana 1971 19,76

 

Bodování Krále a Královny Jizerek

Za odběhnutý závod v zimní i letní Jizerské v jednom roce získává závodník bodové ohodnocení.

  • základem je percentil umístění mezi muži či ženami – vyjadřuje, kolik procent účastníků (zvlášť mužů a žen) dosáhlo horšího výsledku na dané trase
  • percentil je vynásoben koeficientem za délku trati
  • percentil je počítán na dvě desetinná místa

Koeficienty Jizerská 50

  • 50 km = 1
  • 25 km, 30 km = 0,8
  • 10 km = 0,6

Koeficienty Jizerská 50 RUN

  • 50 km = 1,1
  • 23 km = 0,9
  • 12 km = 0,7

Percentil vynásobený koeficientem za příslušnou trať dává bodové ohodnocení v jednom závodě. Celkový výsledek je dán součtem bodů z obou závodů (Jizerská 50 a Jizerská 50 RUN).

Vítězem se stává závodník s nejvyšším dosaženým bodovým ohodnocením.

  • Vyhlašována jsou první tři místa v ženské i mužské kategorii.
  • Při rovnosti bodů vítězí závodník, který běžel delší tratě.
  • Pokud závodník běžel více závodů v rámci jedné Jizerské 50, započítává se závod s lepším bodovým ohodnocením.

Příklad:

Jenda v zimě běžel trasu 25 km a skončil na 268 místě mezi muži. Tuto trasu celkem zdolalo 900 mužů. Jendův základní percentil je 70,22 (umístil se lépe než 70,22 % závodníků). Koeficient za trasu 25 km je 0,8. Bodové ohodnocení ze zimy má tedy 70,22 x 0,8 = 56,18.

V létě Jenda běžel 12 km, kde obsadil 85 místo z 620 mužů. Jeho percentil je tak 86,29. Koeficient za 12km trasu je 0,7 a bodové ohodnocení z léta 86,29 x 0,7 = 60,40.

Jenda získal celkem v soutěži o Krále Jizerek 56,18 + 60,40 = 116,58 bodů.

ZÁVODY 53. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

9. 2. 2020

Zbývá 1233 registrací

74 % kapacity vyprodáno

HERVIS JIZERSKÁ 25

8. 2. 2020

Zbývá 433 registrací

63 % kapacity vyprodáno

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

7. 2. 2020

Zbývá 243 registrací

61 % kapacity vyprodáno

ČT JIZERSKÁ 10

8. 2. 2020

Kapacita vyčerpána, čekací listina otevřena

100 % kapacity vyprodáno

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

7. 2. 2020

Zbývá 185 registrací

47 % kapacity vyprodáno

JIZERSKÁ FIREMNÍ RAUL

8. 2. 2020

 

NYČ SPORT SPRINT

7. 2. 2020

Zbývá 49 registrací

18 % kapacity vyprodáno

HISTORIČTÍ LYŽNÍCI

7. 2. 2020

 



GENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
Pořadatel
ČEZ
Institucionální partner
ČEZ
Bedřichov
Pod záštitou
ČEZ
HLAVNÍ PARTNEŘI
HERVIS vw vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
rz
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
Kudy z nudy Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Liberecký kraj
MARKETINGOVÝ PARTNER
Raul
PARTNEŘI
Swix Madshus Enervit Kama Schenker CHMU
Pytloun OC Nisa CGI Moravskoslezský kraj Agrola
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic Liberecká drbna
Mediatenor
Za podpory
Czech-Ski horosvaz ČUS - Sportuj s námi
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia Yventech Wander Book
Palestra Progres iqlandia Catcut