Newsletter

×

Jizerská 50 - SkiTour

CGI IT Czech Republic s.r.o.
Zadarmo na Google Play

Nainstalovat

Charita

Přispějte s Jizerskou 50 na vozíček a rehabilitace pro Anetku 

Lyžaři, závodníci, fanoušci sněhu a hor, radujme se z pohybu a přispějme společně těm, kteří to tak jednoduché nemají. V rámci 57. ČEZ Jizerské 50 budeme podporovat Anetku, 13letou bojovnici s dětskou mozkovou obrnou. Její vyhlídky už od narození nebyly vůbec růžové. Dvě třetiny mozku byly nenávratně poškozené – dle lékařských prognóz měla být ležák, hluchá, slepá, bez možnosti komunikace. Ale Anetka světu ukázala, že má o svém životě zcela jiné představy.

Anetku může podpořit každý z vás, a to buď v systému sportID v rámci registrací na 57. ČEZ Jizerskou 50 nebo přímo ZDE. Vybrané prostředky poslouží na nákup nového invalidního vozíčku a nákladné rehabilitace prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti - Pomozte dětem. Anetko, držíme ti palce!

ANETČIN PŘÍBĚH

Hned po narození Anetky jsme s manželem zahájili intenzivní terapii Vojtovou metodou, postupně jsme přidávali další terapie, jako kraniosakrální biodynamiku, hiporehabilitaci, logopedii, neurofeedback nebo neurokineziterapii. Ve 4 letech jsme přidali neurorehabilitaci a díky propojení všech těchto terapií Anetka ve svých 5 letech začala dělat své první samostatné kroky. V tu chvíli jsme přidali lokomat (nácvik robotické chůze) a neurorehabilitace, které absolvuje dodnes dle potřeb a možností 2-4krát ročně. Anetka je po 2 operacích nožek, 3 roky nosila speciální ortopedické ortézy rakouské firmy Pohlig, které jí byly pravidelně upravovány na míru. Nyní zkoušíme výdrž s ortopedickými stélkami u téže firmy.  V létě 2020 se u Anetky projevila epilepsie a je na plné antiepileptické léčbě. V současné době je Anetka ve všech činnostech plně odkázána na pomoc třetí osoby.

Při propojení veškeré terapeutické péče, které se Anetce dostává, zvládá chůzi po interiérech a na kratší vzdálenosti samostatně, na delší úseky využíváme invalidní vozík. Na schodech potřebuje oporu zábradlí či doprovázející osoby. Je velmi houževnatá a snaží se vyrovnat svému okolí, velkou motivací jí je i její mladší sestra Žofinka, které je právě 11 let. Anetka šestým rokem navštěvuje speciální ZŠ, mentálně je na úrovni zhruba 5letého dítěte a potýká se s těžkou psychomotorickou retardací. Zároveň je velmi společenská a v dětském kolektivu oblíbená. Ráda si maluje, hraje s plyšáky, miluje hudbu a knihy (které zatím stále neumí číst), ráda jezdí na své speciálně upravené tříkolce. S ohledem na její mentální postižení ji více než znalosti zajímají dovednosti – ráda je svému okolí s čímkoliv nápomocná, s oblibou se zapojuje v kuchyni a radost jí dělá pocit, že je užitečná. Zde je bohužel velmi limitována svým motorickým postižením. 

Anetka miluje překážkové závody, kde ji vždy tým dobrovolníků pomůže překonat všechny překážky a dostat se až do cíle. Tak jako se my snažíme překonávat spolu s Anetkou její životní překážky a dostat ji rovněž do cíle, tedy žít jednou svůj samostatný a spokojený život. To by ovšem nešlo bez různých nadací a větších či menších dárců, neb terapie, které Anetce pomáhají, nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. A my si veškeré této pomoci nesmírně ceníme! Jinak bychom Anetce nemohli dopřát péči, které se jí dostává, a dost možná by se naplnily její  „černé“ vyhlídky při narození. 

Finanční podporu, kterou získáme od NROS – Pomozte dětem, využijeme na pořízení nového invalidního vozíčku, protože z toho stávajícího už vyrostla. Zbytek prostředků bychom použili na úhradu neurorehabilitací, které jsou nedílnou součástí jejího života. 

Anetku milujeme nade vše, je to naše sluníčko, láska a se svou sestrou Žofinkou tvoří fantastický tým. Život s ní nás naučil radovat se z maličkostí a posílil to nejdůležitější – naši rodinu. Vždy od nás dostane maximální možnou podporu.

Jak můžete Anetku přímo podpořit?

Prostřednictvím SportID v rámci registrace

Přímo prostřednictvím NROS

Nebo tímto QR kódem

Děkujeme z celého srdce i za vaši pomoc! 

ZÁVODY 57. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

11. 2. 2024

  Závod zrušen.  

JIZERSKÁ 25

10. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ČT JIZERSKÁ 10

10. 2. 2024

  Závod zrušen.  

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

8. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ČSOB Jizerská 17

8. 2. 2024

  Závod zrušen.  

T-MOBILE JIZERSKÁ FIREMNÍ ŠTAFETA

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ORLEN SPRINT

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

Swix

V Bedřichově je -0,2 stupně
a Swix doporučuje na sebe

Více zde

FACEBOOK INSTAGRAM

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-mobile

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + Mastercard

HLAVNÍ PARTNEŘI

  ORLEN
  VW užitokové vozy
  PVZP

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  Česká televize

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  Evropa2
  Sport

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  NSA
  SLČR
  Liberecký kraj
  #VisitCzechRepublic
  Ministerstvo pro místní rozvoj

Oficiální partneři

  Grant Thornton
  Volkswagen FS
  Generali Investments
  Česká mincovna
  SWIX
  Preciosa

Oficiální dodavatelé

  Jizerská o.p.s.
  Albrecht
  COOP
  Johnny Servis
  PERI
  ČHMÚ
  Pytloun
  Pacovis
  TKF
  Progres
  Královka
  Kitl

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kudy z nudy
  RTM+
  Liberecká drbna
  Nordic
  A11
  Liberec Český rozhlas

Za podpory

  ČHS
  Výbor dobré vůle

Součást sérií

  Worldloppet
  Visma Ski Classic
  SkiTour

Institucionální partner

  Liberec
  Jablonec nad Nisou
  Frýdlant
  Obec Bedřichov

PARTNEŘI

  Enervit
  Ahrend
  Intersport
  Madhus
  Kama
  DB Schenker
  Nisa
  Asklepion

Pořadatel

  SkiKlub

SPOLUPOŘADATEL

  Asociace sportu pro radost

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul