Newsletter

×

Jizerská 50 - SkiTour

CGI IT Czech Republic s.r.o.
Zadarmo na Google Play

Nainstalovat

21.8.2023

Jizerská padesátka v létě? Velká výzva pro běžecké fajnšmekry, ale i program pro celé rodiny

Nejočekávanější, nejdelší, nejpopulárnější. Letní Jizerská je ozdobou seriálu Běhej lesy. Však díky tomuto závodu vznikla celá série, která dnes čítá už osm závodů. Běžkařská Jizerská 50 sice přes léto odpočívá, ale sportovci se mohou vydat po jejích stopách i v létě. Už 26. srpna se do Jizerek vydá lesní smečka v rámci seriálu Běhej lesy! Odvážlivci mohou zkusit celou trasu legendárního běžkařského maratonu odběhnout po svých. Kratší trasy závodníky zase zavedou na úchvatná místa Jizerských hor, kam by se v zimě dostávali horko těžko. Online registrace už jen do středy 23. srpna!

Levnější startovné online

Chcete si ulovit svoje startovní číslo? Zamiřte na stránky seriálu behejlesy.cz. Při včasné registraci online se dají startovná na všechny trasy pořídit skutečně výhodně! Přihlásit se můžete do středy 23. srpna. Uvidíme se s vámi na startu? Lesu zdar! 

Zkus si Jizerskou 50 bez bílého závoje

Jak vypadá bufet na Knajpě bez sněhu? Jaké nevšední květiny rostou na loukách na Jizerce? O kolik je náročnější 50 kilometrů uběhnout, než ujet na běžkách? Letní verze umožňuje vidět Jizerky z jiného úhlu, než jak jsou známé z běžek, kdy krajinu a cesty schovává sníh. Na trase naše nohy místo stop ve sněhu poznají šotolinové cesty, lesní silničky, ale i legendární jizerské panelky.

Padesátka je výzva – nejdelší trasa v seriálu, která se díky své délce řadí mezi ultramaratony. Její převýšení ale není nikterak extrémní, asi 850 metrů a organizátoři si jsou dobře vědomi, že pěšky to jde pomaleji než na běžkách. Z toho důvodu chystají na trati hned deset občerstvovacích stanic (na lyžích je jich k dispozici pět), a tak se nemusíte bát, že by vám na trati došla voda a jídlo. Každé čtyři až pět kilometrů budete mít možnost se občerstvit, abyste takovou trasu s úsměvem zvládli. Neváhejte, na nejdelší trať zbývá posledních pár desítek volných míst!

 

Trasy pro každého běžce 

Letní Jizerská 50 ale rozhodně není jen pro ostřílené ultramaratonce, kteří pravidelně trénují. Trasu na 11 kilometrů zvládne každý rekreační sportovec. Delší závod na 23 kilometrů je naopak skvělou výzvou pro kohokoliv, kdo má už něco naběháno. Obě tratě vedou divokou západní částí pohoří, kde nejsou žádné vesnice. Specialitou je úsek po zrekonstruované hrázi přehrady Černá Nisa. Trasa na 23 kilometrů se podívá také na legendární místo zimní Jizerské 50 - Hřebínek, ale místo lesní silnice vede terénem po naučné stezce.

Tratě v Jizerkách nevedou po úplné rovině jako třeba v Lednici, ale zdejší stoupání nejsou nikterak prudká a rozhodně se nemusíte bát, že byste se někde museli plazit po čtyřech. Alternativou může být také charitativní PVZP FénixRun, který je dlouhý pouhých 5 kilometrů. Na Jizerské 50 RUN budeme podporovat nadační fondy Modrý hroch a Ze Srdce PVZP. 

Kde jinde si vyzkoušet běhání v horách? Sportovci z Liberecka a Jablonecka Bedřichov dobře znají, protože ho mají doslova za bukem, ale do nitra Jizerek se dá snadno dostat až třeba z Prahy. 

Akce pro celou rodinu i všechny sportovní univerzály

Do Bedřichova může přijet celá rodina. Nejmenší si mohou vyzkoušet tradiční dětské závody Dr. Max. Startovní pole je v seriálu Běhej lesy rozděleno do šesti kategorií od nejmenších Šnečků po velké Kolouchy a Laně. Jizerské hory navíc nabízejí spoustu dalších snadno dostupných výletních cílů, a tak se přímo nabízí strávit v Bedřichově i neděli.

Jste opravdovými sportovci, kteří jsou aktivní po celý rok? V tom případě by vám neměla uniknout lyžařsko-běžecká výzva o Krále a Královnu Jizerek. Podmínky jsou jednoduché: stačí zaběhnout jakoukoliv trasu na zimní ČEZ Jizerské 50 a Běhej lesy Jizerské. Výkony se ohodnotí v závislosti na tom, kolik mužů nebo žen jste na trase porazil(a) a také podle toho, jak dlouhou trasu jste běžel(a). Nejlepší muž a nejlepší žena budou korunováni na Krále a Královnu Jizerek se vší slávou, která k tomu patří. Na stupně vítězů vstoupí s korunovačními klenoty, které doplní putovní zlaté boty a hole. 

Pošli dál

27.2.2024 - 58. ČEZ Jizerská 50 se pojede 6.-9. února 2025!
15.2.2024 - NASAĎTE ČELENKU OD ČSOB A MASTERCARD A VYHRAJTE REPRODUKTOR…
13.2.2024 - Koupaliště Dolina v Bedřichově se dočká revitalizace. I…
13.2.2024 - Zažádejte si o vrácení startovného z 57. ČEZ Jizerské 50…
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 57. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

11. 2. 2024

  Závod zrušen.  

JIZERSKÁ 25

10. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ČT JIZERSKÁ 10

10. 2. 2024

  Závod zrušen.  

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

8. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ČSOB Jizerská 17

8. 2. 2024

  Závod zrušen.  

T-MOBILE JIZERSKÁ FIREMNÍ ŠTAFETA

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ORLEN SPRINT

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

FACEBOOK INSTAGRAM

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-mobile

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + Mastercard

HLAVNÍ PARTNEŘI

  ORLEN
  VW užitokové vozy
  PVZP

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  Česká televize

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  Evropa2
  Sport

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  NSA
  SLČR
  Liberecký kraj
  #VisitCzechRepublic
  Ministerstvo pro místní rozvoj

Oficiální partneři

  Grant Thornton
  Volkswagen FS
  Generali Investments
  Česká mincovna
  SWIX
  Preciosa

Oficiální dodavatelé

  Jizerská o.p.s.
  Albrecht
  COOP
  Johnny Servis
  PERI
  ČHMÚ
  Pytloun
  Pacovis
  TKF
  Progres
  Královka
  Kitl

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kudy z nudy
  RTM+
  Liberecká drbna
  Nordic
  A11
  Liberec Český rozhlas

Spolupracujeme

  ČHS
  Smartemailling
  Freelo

Součást sérií

  Worldloppet
  Visma Ski Classic
  SkiTour

Institucionální partner

  Liberec
  Jablonec nad Nisou
  Frýdlant
  Obec Bedřichov

PARTNEŘI

  Enervit
  Ahrend
  Intersport
  Madhus
  Kama
  DB Schenker
  Nisa
  Asklepion

Pořadatel

  SkiKlub

SPOLUPOŘADATEL

  Asociace sportu pro radost

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul