Newsletter

×

Jizerská 50 - SkiTour

CGI IT Czech Republic s.r.o.
Zadarmo na Google Play

Nainstalovat

1.8.2023

Léto v Libereckém kraji

Pokud přemýšlíte, jak strávit letní prázdniny, nezoufejte, máme pro vás několik tipů na zajímavá místa a výlety, které můžete v našem kraji podniknout. Naši cestu krajem započneme aktivně. Krásy skalních měst Českého ráje přitahují pozornost turistů už víc než sto let, a to také i horolezců. Nejlepší výhled na Český ráj je z vrchu skalní věže. Pokud máte rádi pocit překonávání sami sebe, zabalte si horolezeckou výbavu a vystoupejte na jeden z vrcholů skalního města. V Českém ráji vám nabídneme i ferratové lezení, a to po Via ferrata Vodní brána, která leží nad nádherným údolím řeky Jizery se známou Riegrovou stezkou, kterou mohou zvolit naopak turisté, kteří horolezectví neholdují. Necelých 5 kilometrů údolím Jizery je úžasnou příležitosti, jak si vyvětrat hlavu a připravit se na letní turistickou sezónu.

Prachovské skály. Foto Jakub Podobský

Výhledy ze skalních věží jsou opravdu krásné, ale tento druh adrenalinu není pro každého. Nemusíte si však zoufat, protože nezapomenutelné výhledy se nachází i v Jizerských horách a zde si pro výhle y z ptačí perspektivy nemusíte odírat ruce. Jizerské hory nabízí mnoho kouzelných skalních vyhlídek a rozhleden. Takže sbalte batoh, tentokrát bez horolezeckého náčiní, ale s pořádnou zásobou jídla a pití, protože vyrážíme na túru.  Skalní vyhlídky jako Paličník, Ořešník nebo Frýdlantské cimbuří vás zaručeně nezklamou. Zároveň se všechny nacházejí v severní části Jizerských hor v okolí města Hejnice. Naplánujte si tak celodenní výlet, na kterém navštívíte všechna z nich a třeba i nějaké další. Než z Hejnic odjedete, nezapomeňte se mrknout na místní klášter, kde se můžete občerstvit v klášterní restauraci a prohlédnout si místní interiéry. Kdybyste si výlet chtěli prodloužit, a nakonec zůstali i v klášterním hotelu, tak by to pro nás nebylo žádným překvapením, protože klášter je opravdu nádherný.

Hejnice. Foto: Petr Bíma

Hejnice. Foto: Petr Bíma

Přírodu už máme odškrtnutou a teď se podíváme na jednu letní novinku v Libereckém kraji. Jabloneckou rozhlednu s restaurací a hotelem Petřín. Zrekonstruovaná rozhledna se otevřela návštěvníkům letos poprvé a po zdolání rovných 100 schodů se vám naskytne výhled na Jizerské hory, Krkonoše, ale také Lužické hory. Když už budete v Jablonci neměli by vám v batohu chybět ani plavky. Předpověď počasí: vedro. Po návštěvě Petřína se vykoupejte v Jabloneckém moři – přehradě Mšeno a po koupačce navštivte jednu z místních kaváren. Doporučit můžeme například HUGO kavárnu nebo La kavárnu ve kterých se budete cítit příjemně a útulně. Kolik času zde strávíte je na vás, ale výborná káva je zaručená. V Jablonci je ale mnoho dalších aktivit, které vám vykouzlí v letních dnech úsměv na tváři, tak buďte průzkumníci a objevte nějaké místo, které bude jak dělané jenom pro vás.

Jelikož letní měsíce jsou měsíce bez stresu, pohody, a hlavně bez školy, nemohli bychom zapomenout ani na naše nejmenší. A že aktivit pro ně máme v našem kraji spoustu. Bobové dráhy, zábavní centrum Babylon, Dinopark, Ekopark, vědecko-zábavní centrum iQLandia, Lanové parky. Ještě nejste vyčerpáni? Lunapark, Aquapark a když už jsme u té aktivní dovolené, tak i plno naučných stezek pro děti. Vydat se tak můžete například do Příhrazských skal. Dětská naučná stezka Příhrazskými skalami vás od hradu Valečov provede ke zřícenině hradu Klamorna, dále okolo Drábských světniček ke Krásné vyhlídce, kde se vám naskytnou opravdu krásné výhledy. A vychutnávat si je můžete i s jídlem na talíři, jelikož zde je restaurace nabízející mnoho lahůdek, po kterých budete po tomto výletě toužit. Odtud už se budeme vracet zpět k hradu Valečov přes vyhlídkové místo a vesnickou památkovou rezervaci Mužský. Okruh má 9 kilometrů a dospělému člověku trvá zhruba 3 hodiny. Dětskými krůčky počítejme tedy 5-6 hodin. 

Hrad Valečov. Foto: Jan Frýba

Hrad Valečov. Foto: Jan Frýba

Doufáme, že léto u nás strávíte přesně tak, jak si představujete. Ať už aktivně v horách nebo odpočinkově například u jabloneckého moře, či na Mácháči. Další tipy na výlety načerpáte na našich sociálních sítích, kde nás najdete jako REGION Liberec, ať už na instagramufacebooku nebo našich webových stránkách.

Pošli dál

27.2.2024 - 58. ČEZ Jizerská 50 se pojede 6.-9. února 2025!
15.2.2024 - NASAĎTE ČELENKU OD ČSOB A MASTERCARD A VYHRAJTE REPRODUKTOR…
13.2.2024 - Koupaliště Dolina v Bedřichově se dočká revitalizace. I…
13.2.2024 - Zažádejte si o vrácení startovného z 57. ČEZ Jizerské 50…
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 57. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

11. 2. 2024

  Závod zrušen.  

JIZERSKÁ 25

10. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ČT JIZERSKÁ 10

10. 2. 2024

  Závod zrušen.  

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

8. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ČSOB Jizerská 17

8. 2. 2024

  Závod zrušen.  

T-MOBILE JIZERSKÁ FIREMNÍ ŠTAFETA

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ORLEN SPRINT

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

FACEBOOK INSTAGRAM

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-mobile

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + Mastercard

HLAVNÍ PARTNEŘI

  ORLEN
  VW užitokové vozy
  PVZP

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  Česká televize

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  Evropa2
  Sport

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  NSA
  SLČR
  Liberecký kraj
  #VisitCzechRepublic
  Ministerstvo pro místní rozvoj

Oficiální partneři

  Grant Thornton
  Volkswagen FS
  Generali Investments
  Česká mincovna
  SWIX
  Preciosa

Oficiální dodavatelé

  Jizerská o.p.s.
  Albrecht
  COOP
  Johnny Servis
  PERI
  ČHMÚ
  Pytloun
  Pacovis
  TKF
  Progres
  Královka
  Kitl

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kudy z nudy
  RTM+
  Liberecká drbna
  Nordic
  A11
  Liberec Český rozhlas

Spolupracujeme

  ČHS
  Freelo
  Smartemailling

Součást sérií

  Worldloppet
  Visma Ski Classic
  SkiTour

Institucionální partner

  Liberec
  Jablonec nad Nisou
  Frýdlant
  Obec Bedřichov

PARTNEŘI

  Enervit
  Ahrend
  Intersport
  Madhus
  Kama
  DB Schenker
  Nisa
  Asklepion

Pořadatel

  SkiKlub

SPOLUPOŘADATEL

  Asociace sportu pro radost

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul