×

Jizerská 50 - SkiTour

CGI IT Czech Republic s.r.o.
Zadarmo na Google Play

Nainstalovat

13.2.2024

Koupaliště Dolina v Bedřichově se dočká revitalizace. I přes zrušení letošního ročníku ji podpoří generální partner závodu, Skupina ČEZ

Koupaliště Dolina ležící jen pár desítek metrů od Jizerské magistrály čekají lepší zítřky. Původně se na revitalizaci koupaliště, jehož historie sahá až do roku 1931, měli přičinit samotní závodníci, a to jak na trati ČEZ Jizerské 50, tak v ČEZ Energy zóně na běžkařském trenažeru. Celá akce nakonec musela být kvůli nepříznivému počasí zrušena, o nový bezbariérový přístup a dětské hřiště však koupaliště nepřijde. Nadace ČEZ revitalizaci koupaliště i přesto podpoří částkou 250 000 Kč.

Koupaliště s příjemným klimatem a přírodní, tmavě zbarvenou vodou z blízkých rašelinišť poskytuje žádaný odpočinkový prostor v horském prostředí. V létě dopřává návštěvníkům příjemné ochlazení, v zimě naopak slouží jako bruslařská plocha. Tento dnes stále opečovávaný, ale přesto chátrající objekt s více než 90letou tradicí se dočká nového bezbariérového přístupu a dětského hřiště.

Díky aplikaci EPP Pomáhej pohybem může dobrou věc podpořit takřka každý sportovec. Stačí si ji aktivovat během svého výkonu a převést získané body na peníze, které pomohou přesně tam, kde je potřeba. Konkrétní projekt si navíc můžete sami vybrat. Body vyběhané tisíci závodníky 57. ČEZ Jizerské 50 byly určeny právě na bedřichovské koupaliště, ale k tomu kvůli nedostatku sněhu letos nedojde. Skupina ČEZ však nenechá koupaliště v nouzi a přes tyto okolnosti přispěje prostřednictvím Nadace ČEZ na jeho revitalizaci částkou čtvrt milionu korun.

Pohybem na pomoc projektům v Libereckém kraji

Od 8.2. budete moct v aplikaci Pomáhej pohybem přispívat hned na dva nové projekty. Tím prvním je sbírka na osobní automobil pro Domov se zvláštním režimem Fokus Liberec. V domově poskytují péči lidem nad 50 let, kteří mají problémy s duševním a zároveň tělesným zdravím. Cílem projektu je umožnit uživatelům, aby žili tak nezávisle a samostatně, jak jim to jejich stav dovoluje. 

Druhým projektem, který si můžete v aplikaci vybrat, je podpora Geoparku Ralsko o.p.s. Finance budou vloženy do zkoumání pomístních jmen. Historický ráz krajiny byl narušen a z území mezi lety 1946-1991 zmizelo přes dvacet obcí. Terénní výzkum v tomto prostoru je cestou, jak zapojit místní obyvatele, především mládež, a prohloubit jejich povědomí o přírodních a kulturních hodnotách regionu. 

To však není zdaleka jediná charitativní aktivita, ve které se Skupina ČEZ v rámci Jizerské 50 angažuje. Generální partner dlouhodobě podporuje také Jizerskou magistrálu, aby mohla všem lyžařům připravovat tak kvalitní stopy, jak to sněhové podmínky a počasí dovolí. Zároveň lze u Nadace ČEZ dvakrát ročně žádat o podporu v rámci grantového programu Úprava turistických stezek a běžeckých stop. Podpora běžeckého lyžování je tak stále jednou z klíčových priorit.

Letos přímo ve stopách Jizerské 50 pohybem žádný charitativní projekt podpořit nemůžete, ale nevěšte hlavu. Aplikaci EPP Pomáhej pohybem lze využívat také v rámci zbývajících závodů seriálu ČEZ SkiTour, třeba hned 24. - 25. února na jesenickém JeLyManovi nebo na závěrečné zastávce 8. - 9. března v Harrachově.

 

 

Pošli dál

28.6.2024 - PŘIDEJTE SE K ORGANIZÁTORŮM LETNÍ JIZERSKÉ 50, STAŇTE SE…
26.6.2024 - Na Královce se nudit nebudete v zimě ani v létě
24.6.2024 - Naplánujte si výlet do Jizerek a vyhrajte startovné na 58.…
17.6.2024 - MARTINA BENÍŠKOVÁ: HOLKY SE NARODILY V DUBNU A JÁ JSEM UŽ V…
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 57. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

11. 2. 2024

  Závod zrušen.  

JIZERSKÁ 25

10. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ČT JIZERSKÁ 10

10. 2. 2024

  Závod zrušen.  

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

8. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ČSOB Jizerská 17

8. 2. 2024

  Závod zrušen.  

T-MOBILE JIZERSKÁ FIREMNÍ ŠTAFETA

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ORLEN SPRINT

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

FACEBOOK INSTAGRAM

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-mobile

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + Mastercard

HLAVNÍ PARTNEŘI

  ORLEN
  VW užitokové vozy

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  Česká televize

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  Evropa2
  Sport

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  NSA
  SLČR
  Liberecký kraj
  #VisitCzechRepublic
  Ministerstvo pro místní rozvoj

Oficiální partneři

  Generali Investments
  Česká mincovna
  SWIX
  Preciosa

Oficiální dodavatelé

  Jizerská o.p.s.
  Albrecht
  COOP
  Johnny Servis
  PERI
  ČHMÚ
  Pacovis
  TKF
  Progres
  Královka
  Kitl

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kudy z nudy
  RTM+
  Liberecká drbna
  Nordic
  A11
  Liberec Český rozhlas

Spolupracujeme

  ČHS
  Smartemailling
  Freelo

Součást sérií

  Worldloppet
  Visma Ski Classic
  SkiTour

Institucionální partner

  Liberec
  Jablonec nad Nisou
  Frýdlant
  Obec Bedřichov

PARTNEŘI

  Enervit
  Ahrend
  Intersport
  Madhus
  Kama
  DB Schenker
  Nisa
  Asklepion

Pořadatel

  SkiKlub

SPOLUPOŘADATEL

  Asociace sportu pro radost

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul