Newsletter

×

Jizerská 50 - SkiTour

CGI IT Czech Republic s.r.o.
Zadarmo na Google Play

Nainstalovat

21.2.2023

DB Schenker a Jizerskou 50 spojují tradice a společné hodnoty

Společnost DB Schenker je již 14 let hlavním logistickým partnerem Jizerské 50. Spojuje je především tradice a zápal pro pohyb. DB Schenker pro 56. ročník legendárních závodů na běžkách přepravil až 260 tun materiálů a urazil téměř 2 300 km.

Letos DB Schenker převáží vybavení a materiál pro Jizerskou 50 již počtrnácté. V nákladu se nacházejí stany pro zázemí závodu, kelímky, iontové nápoje, a občerstvení pro závodníky. Materiál se sváží od zhruba 50 partnerů v České republice, ale i ze zahraničí, startovní čísla například putují až z Itálie. Nejvzácnější součástí celého nákladu jsou medaile z poděbradské sklárny Crystal Bohemia, které pak závodníci ve finiši obdrží.

„DB Schenker považuje svoji více než 150letou přítomnost na trhu za jednu ze svých nejvzácnějších hodnot a stejně tak i Jizerská 50 má bohatou historii. Jsem rád, že jsme naši spolupráci prodloužili o další čtyři roky. Těší mě, že můžeme přispět tím, co umíme nejlépe,“ říká Tomáš Holomoucký, generální ředitel společnosti DB Schenker.

Tradice logistiky a sportu v DB Schenker

DB Schenker má dlouholetou tradici ve sportovní logistice. Kromě zázemí pro Jizerskou 50 zařizuje také přepravy série závodů SkiTour, českým biatlonistům převáží výbavu v rámci Světového poháru. Dále pomáhá se zajištěním zázemí běžeckého seriálu Běhej lesy nebo golfového turnaje Czech Masters. O logistické zajištění sportovních podniků se stará oddělení FAIRS v Praze.

Sportem žijí i zaměstnanci. Mohli jste je potkat i na Jizerské 50. Jakožto hlavní logistický partner mají startovné zdarma, mohou se účastnit libovolného závodu i v sérii SkiTour. I tento rok byl již tradičně na startovní čáře nastoupený tým v dresu DB Schenker, který reprezentoval logistickou společnost ve firemní štafetě.

Zaměstnanci se aktivně zapojují, jak do partnerských, tak firemních sportovních akcí. V roce 2022 společnost DB Schenker například realizovala globální zaměstnaneckou výzvu TEAMFIT, která byla kombinací pohybu a podpory ekologických projektů. Kolegové a kolegyně z celého světa měli možnost přispět na ochranu životního prostředí prostřednictvím sportu a aktivního pohybu. Za celý rok uběhli úctyhodných 120 000 000 km a vygenerovali částku 1,2 milionu EUR, kterou jsme podpořili 4 vybrané projekty na záchranu ohrožené přírody v několika zemích, dodává k iniciativě Tomáš Holomoucký.

DB Schenker trvale usiluje o citlivý přístup k životnímu prostředí u všech typů přeprav – pozemní, námořní i letecké. V rámci pozemních přeprav chce být do roku 2040 uhlíkově neutrální společností.

Profil DB Schenker            

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení - od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací.

Celosvětovou síť DB Schenker tvoří přes 2000 poboček ve vice než 130 zemích, kde dohromady zaměstnává 74 tisíc spolupracovníků.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím SCHENKER spol. s r. o. silné zastoupení – 2 300 kvalifikovaných spolupracovníků na 22 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokáže být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb společnost dbá na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebírá aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snaží se přinášet užitek nad rámec společnosti.

V dnešní době poskytuje DB Schenker ekologická řešení ve všech režimech nákladní přepravy. Zákazníci tak mají možnost snižovat nebo kompenzovat emise CO2 napříč celým dodavatelským řetězcem. Cílem DB Schenker je snížit v následujících letech emise v letecké přepravě až o 20 procent a až o 50 procent v námořní přepravě. Logistická společnost pomáhá dosahovat „zelených cílů“ i svým partnerům. Zejména prostřednictvím služby econeutral, která zajišťuje kompenzaci emisí vzniklých při přepravě finanční podporou projektů na ochranu klimatu s certifikací CDM. DB Schenker elektrifikuje vozový park prostřednictvím elektrovozů eActros nebo Volta Zero a zároveň efektivně využívá alternativní paliva, jako stlačený či zkapalněný zemní plyn (LNG a CNG) nebo letecké palivo SAF. Společnost dbá také na udržitelnost svých logistických terminálů, například plněním parametrů certifikace BREEAM.

 

Pošli dál

9.5.2024 - Šest zemí, 15 závodů, desetitisíce běžkařů. Co všechno…
29.4.2024 - Jizerská 50 po svých! Troufnete si na letní výzvu?
27.2.2024 - 58. ČEZ Jizerská 50 se pojede 6.-9. února 2025!
15.2.2024 - NASAĎTE ČELENKU OD ČSOB A MASTERCARD A VYHRAJTE REPRODUKTOR…
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 57. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

11. 2. 2024

  Závod zrušen.  

JIZERSKÁ 25

10. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ČT JIZERSKÁ 10

10. 2. 2024

  Závod zrušen.  

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

8. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ČSOB Jizerská 17

8. 2. 2024

  Závod zrušen.  

T-MOBILE JIZERSKÁ FIREMNÍ ŠTAFETA

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

ORLEN SPRINT

9. 2. 2024

  Závod zrušen.  

FACEBOOK INSTAGRAM

GENERÁLNÍ PARTNER

  ČEZ

PRÉMIOVÝ PARTNER

  T-mobile

PLATEBNÍ PARTNER

  ČSOB + Mastercard

HLAVNÍ PARTNEŘI

  ORLEN
  VW užitokové vozy
  PVZP

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  Česká televize

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

  Evropa2
  Sport

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

  NSA
  SLČR
  Liberecký kraj
  #VisitCzechRepublic
  Ministerstvo pro místní rozvoj

Oficiální partneři

  Grant Thornton
  Volkswagen FS
  Generali Investments
  Česká mincovna
  SWIX
  Preciosa

Oficiální dodavatelé

  Jizerská o.p.s.
  Albrecht
  COOP
  Johnny Servis
  PERI
  ČHMÚ
  Pacovis
  TKF
  Progres
  Královka
  Kitl

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  Kudy z nudy
  RTM+
  Liberecká drbna
  Nordic
  A11
  Liberec Český rozhlas

Spolupracujeme

  ČHS
  Freelo
  Smartemailling

Součást sérií

  Worldloppet
  Visma Ski Classic
  SkiTour

Institucionální partner

  Liberec
  Jablonec nad Nisou
  Frýdlant
  Obec Bedřichov

PARTNEŘI

  Enervit
  Ahrend
  Intersport
  Madhus
  Kama
  DB Schenker
  Nisa
  Asklepion

Pořadatel

  SkiKlub

SPOLUPOŘADATEL

  Asociace sportu pro radost

MARKETINGOVÝ PARTNER

  Raul