Newsletter

×

Jizerská 50 - SkiTour

CGI IT Czech Republic s.r.o.
Zadarmo na Google Play

Nainstalovat

22.7.2022

Letní Jizerská 50 RUN klepe na dveře

Zima je stále v nedohlednu, ale běžecká sezóna pomalu vrcholí. Letní verze legendárního závodu Jizerská 50 RUN se koná už 27. srpna. Poznejte ikonická místa Jizerských hor trochu jinak, tentokrát nikoliv zasypaná sněhem, ale prosluněná létem. Tato srdcovka není pouze pro maratonské běžce, na výběr je z několika tratí i pro ty méně zkušené. Svou registraci si můžete ulovit na behejlesy.cz. V Jizerkách máme trasy pro každého.

Trasu dle svého gusta a startovní číslo si můžete právě nyní ulovit na behejlesy.cz. Pokud nepatříte k běžcům, kteří si levou zadní poradí s ultra dlouhou trasou, nemusíte zoufat. I ta nejkratší závodní 11kilometrová trasa vede po ikonických místech Jizerek a na delší 23kilometrové se podíváte i na ta vzdálenější. Ultra dlouhá trať přímo kopíruje legendární “padesátku”, jak ji znáte i na běžkách. Zkrátka nepřijdou ani děti, na které čekají závody Dr. Max. Běžecké naděje si zazávodí v šesti různých kategoriích, od nejmenších Šnečků po velké Kolouchy a Laně. Chybět nebude ani charitativní kratší běh PVZP FénixRun, který zvládne doopravdy každý v každém věku i kondici, a ještě tím pomůže dobré věci. V Jizerkách budeme podporovat Elišku a Bruna. Přečtěte si o jejich příběhu více ZDE.

Jizerská 50 RUN: nejdelší závod Běhej lesy po stopách ikonických míst zimní Jizerské 50

V zimě na běžkách, v létě po svých. I tak by se dal charakterizovat tento závod v srdci Jizerek. Letní RUN je vůbec nejdelším závodem seriálu Běhej lesy. Na vytrvalce čeká takřka 50 kilometrů s převýšením přes 800 metrů. Že víte, jak vypadá Hřebínek, Smědava či Olivetská hora se sněhovou pokrývkou? Na Jizerské 50 RUN zjistíte, jak tato ikonická místa vypadají bez ní. A věřte, že je to stejně okouzlující pohled. Jako první se podíváte na významnou osadu Kristiánov a hned poté na rozcestí na Kneipě, kde se nachází tamní rašeliniště. Dále na trase na vás čeká historická osada Jizerka s unikátní náhorní plošinou. Za Smědavou vás jistě nepřekvapí táhlý kopec, kde se dlouhý závod mnohdy rozhoduje. Hned vedle trati také uvidíte vyhlídku Krásná Máří, ze které je jeden z nejkouzelnějších výhledů na krajinu Jizerek.

Navíc letos po dlouhé pauze opět poběžíte po hrázi Josefodolské přehrady a užijete si tento jedinečný zážitek do sytosti.

Král a Královna Jizerek

Těšte se  i na tradiční soutěž Král a Královna Jizerek! O tento titul můžete usilovat, pokud jste se zúčastnili 55. ČEZ Jizerské 50 a budete závodit i na letním RUNu. A je jedno, jestli uběhnete dlouhou "padesátku" nebo pohodovou "jedenáctku". V bodování bude zohledněna délka trasy, počet závodníků a umístění dle pohlaví. Do celkového výsledku se započítají  úspěchy závodníka v zimě i v létě. Vyhlášení proběhne přímo v Bedřichově hned po letní Jizerské 50 RUN. Nejlepší muž a nejlepší žena budou korunováni na Krále a Královnu Jizerek se vší slávou, která k tomu patří!

Výhodnější startovné nepočká

Udělejte radost své peněžence a pořiďte si včas levnější startovné, které je na krátkou a středně dlouhou trasu stále dostupné, ale kdo ví, na jak dlouho. Přísloví: “Kdo dřív přijde, ten dřív mele”, platí i u nás, tak si s registrací pospěšte. Startovné lze pořídit snadno a online ZDE nebo na webu behejlesy.cz. Těšíme se na startu!

Pošli dál

21.6.2022 - BUĎ HRDINOU LETNÍ JIZERSKÉ 50, STAŇ SE DOBROVOLNÍKEM!
11.4.2022 - Výsledkový zpravodaj 55. ČEZ Jizerské 50 je na světě
14.3.2022 - Závodníci ČEZ Jizerské 50 přispěli na charitu více než 600…
10.3.2022 - Zimní sezóna se pomalu chýlí ke konci. Nastává čas začít…
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 55. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

13. 2. 2022

   

JIZERSKÁ 25

12. 2. 2022

   

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

11. 2. 2022

   

ČT JIZERSKÁ 10

12. 2. 2022

   

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

11. 2. 2022

   

T-MOBILE JIZERSKÁ FIREMNÍ ŠTAFETA

12. 2. 2022

   

BENZINA ORLEN SPRINT

11. 2. 2022

   

HISTORIČTÍ LYŽNÍCI

11. 2. 2022

   

Swix

V Bedřichově je 8,1 stupně
a Swix doporučuje na sebe

Více zde

FACEBOOK INSTAGRAMGENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
NSA Czech-Ski
Liberecký kraj VisitCzechRepublic
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
MARKETINGOVÝ PARTNER A SPOLUPOŘADATEL


Raul
Institucionální partner
Liberec Jablonec nad Nisou
Bedřichov
Pořadatel
ČEZ
PRÉMIOVÝ PARTNER
T-mobile
HLAVNÍ PARTNEŘI
BENZINA vw vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
e2
Oficiální partneři
Grant Thornton Swix
PARTNEŘI
Generali Enervit Philips Madshus Kama Schenker
CHMU Pytloun OC Nisa Moravskoslezský kraj Česká mincovna
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic Liberecká drbna
Za podpory
horosvaz ČUS - Sportuj s námi Výbor dobré vůle
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia AVM Silnice LK a.s. Progres Bobcat Catcut