Newsletter

×

Jizerská 50 - SkiTour

CGI IT Czech Republic s.r.o.
Zadarmo na Google Play

Nainstalovat

14.1.2022

Organizátoři ČEZ Jizerské 50 jsou připraveni na více variant závodu, všechny zahrnují účast hobíků

Nikdo už nechce zažít loňský scénář, kdy se nejslavnější český závod, ČEZ Jizerská 50, jela bez amatérských účastníků. I proto organizátoři intenzivně situaci řeší se zástupci Národní sportovní agentury (NSA) a Krajské hygieny v Liberci. Silnou podporu mají také od Svazu lyžařů ČR. A jak to aktuálně s jednáním vypadá?

„Současnou situaci s omikronem pečlivě sledujeme a nic nepodceňujeme. Jednáme s předsedou Národní sportovní agentury Filipem Neusserem o možných scénářích uspořádání ČEZ Jizerské 50. Ten tyto detailně připravené podklady konzultuje se zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR, konkrétně s ministrem Vlastimilem Válkem,” říká zástupce pořádající agentury Raul, Petr Lešek a dodává, podklady pro bezpečné uspořádání, které jsme připravili, byly pozitivně přijaty a za aktuálních podmínek by bylo možné závod uspořádat v podobě, která se velmi přibližuje té, kterou všichni známe ještě z roku 2020.”

Podporu organizátoři cítí i ze strany ministra zdravotnictví, prof. Vlastimila Válka, který se v médiích zmínil o tom, že nemá za cíl konání Jizerské 50 nijak dramaticky omezovat a komunikuje jak se zástupci kultury, tak sportu. Stejně tak předseda NSA, Filip Neusser, který je v úzkém kontaktu s pořadateli Jizerské 50, považuje tuto akci za jednu z vrcholných událostí letošní zimy, která by neměla chybět.

Aktuální podmínky, které umožňují účast až 1000 závodníku v rámci jedné startovní vlny, slibuje klasický 3-denní program a drží se termínu 11.–13. února 2022. Jednotlivé závody by se odjely dle aktuálního programu, žádná ze startovních vln nepřekračuje limit 1000 účastníků. Organizátoři v první řadě dbají na bezpečnostní a hygienická pravidla, samozřejmostí jsou dezinfekce v prostoru celého zázemí, nošení respirátorů v zázemí závodu, kontrola teploty účastníků a další opatření, která zaručují bezpečný průběh celého víkendu.

Opomenout nelze ani podmínky, za kterých mohou závodníci startovat, v tuto chvíli je platný model O–N, což znamená, že na start se mohou postavit pouze ti účastníci, kteří mají platný certifikát o očkování nebo prodělání nemoci (nejdéle 180 dní od pozitivního testu) nebo splňují jednu z výjimek.

„Zdraví a bezpečnost všech účastníků i organizátorů je pro nás na prvním místě, proto jsme připraveni všechna opatření dodržovat do nejmenšího detailu. Jizerská 50 bude bezpečným závodem pro všechny zúčastněné a budeme se striktně řídit pravidly, které budou aktuálně platné. Jsme připraveni i na variantu závodu ve vlnách s menším počtem závodníků, než je 1000,” říká Petr Lešek.


Organizátoři se mimo jiné také inspirují v zahraničí, například i italským modelem slavné Marcialongy, která se uskuteční 30. ledna, a to i pro hobby běžce. V Itálii se přitom denní nákaza pohybuje okolo 200 000 nakažených. Když je možné v Itálii uspořádat tak velký závod, jakým Marcialonga je, nepochybujeme o tom, že rozumný a bezpečný model zrealizujeme také v České republice pro Jizerskou 50,” dodává závěrem Lešek. Důsledná příprava a dodržování hygienických a bezpečnostních pravidel je pro pořadatele cesta, jak se vrátit zpět do stopy a oslavit společně tento významný sportovní svátek v běžeckém lyžování.

Pošli dál

21.1.2022 - 30. ledna končí online registrace na tratě ČEZ Jizerské 50.…
20.1.2022 - Benzina ORLEN sprint: na závodníky čekají odměny ve výši…
18.1.2022 - Vracím se kvůli českým fanouškům. Kateřina Smutná ohlásila…
13.1.2022 - Buďte součástí samotné DNA legendární ČEZ Jizerské 50,…
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 55. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

13. 2. 2022

  Zbývá 902 registrací  

82 % kapacity vyprodáno

JIZERSKÁ 25

12. 2. 2022

  Zbývá 287 registrací  

76 % kapacity vyprodáno

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

11. 2. 2022

  Zbývá 195 registrací  

70 % kapacity vyprodáno

ČT JIZERSKÁ 10

12. 2. 2022

  Zbývá 425 registrací  

72 % kapacity vyprodáno

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

11. 2. 2022

  Zbývá 150 registrací  

63 % kapacity vyprodáno

T-MOBILE JIZERSKÁ FIREMNÍ ŠTAFETA

12. 2. 2022

   

BENZINA ORLEN SPRINT

11. 2. 2022

  Zbývá 118 registrací  

9 % kapacity vyprodáno

HISTORIČTÍ LYŽNÍCI

11. 2. 2022

   

Swix

V Bedřichově je -1,3 stupně
a Swix doporučuje na sebe

Více zde

FACEBOOK INSTAGRAMGENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
NSA Czech-Ski
Liberecký kraj VisitCzechRepublic
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
MARKETINGOVÝ PARTNER A SPOLUPOŘADATEL


Raul
Institucionální partner
Liberec Jablonec nad Nisou
Bedřichov
Pořadatel
ČEZ
PRÉMIOVÝ PARTNER
T-mobile
HLAVNÍ PARTNEŘI
BENZINA vw vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
e2
Oficiální partneři
Grant Thornton Swix
PARTNEŘI
Generali Enervit Madshus Kama Schenker CHMU
Pytloun OC Nisa Moravskoslezský kraj Česká mincovna
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic Liberecká drbna
Za podpory
horosvaz ČUS - Sportuj s námi Výbor dobré vůle
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia AVM Silnice LK a.s. Progres Bobcat Catcut