Newsletter

9.4.2021

Jizerská 50 2022 nabídne od příštího týdne slevu 50 % na startovné pro všechny registrované na letošní ročník

Poslední rok byl pro všechny náročný. Bohužel zasáhl i Jizerskou 50, kterou jsme se pro vás i přes všechny překážky snažili připravit. Závod v jeho tradiční podobě se pro hobíky sice neuskutečnil, ale poprvé v životě jsme se postavili před výzvu jménem virtuální závod.  Nakonec se aktivně zapojilo 2 671 závodníků ve 28 zemích světa. Ale i nám scházela  atmosféra, kterou tak dobře známe z bedřichovského stadionu, když se tam všichni setkáme. Dělali jsme maximum pro to, abychom alespoň nějakou cestou poděkovali všem, kteří s námi Jizerskou 50 tvoříte, a kteří jste se na 54. ročník zaregistrovali.

Uvědomujeme si, že stejně jako náš závod, tak i řadu z vás zasáhla epidemie covidu-19 osobně či pracovně. Vážíme si toho, že jste se i v nejisté situaci chtěli postavit na start, a tak jsme udělali vše pro to, abychom vám mohli nabídnout následující výhodu. Jak jsme již dříve informovali, zaplacené startovné ani nepokrylo náklady na přípravu letošního závodu pro “hobíky”. Každoročně s velkým časovým předstihem objednáváme medaile, startovní čísla a další nezbytný materiál pro pořádání závodu, jehož zajištění nebylo možné odložit. V průběhu více než půlročních příprav jsme odhadovali vývoj epidemické situace, a podle toho jsme připravili řadu variant závodu. Vždy pro nás bylo prioritou závod uspořádat a splnit tak náš závazek vůči vám, závodníkům, fanouškům, partnerům i vůči historii závodu a to i za cenu jistých omezení daných nutnými bezpečnostními opatřeními. Proto jsme přišli například s návrhy pro oddělený start a cíl, starty po menších skupinách či devítidenní variantu s postupnými starty, jako to realizoval například Vasaloppet. Příprava každé varianty stála mnoho času a úsilí. Nakonec nám nezbylo než pořádat odděleně elitní závod a virtuální verzi pro amatérské běžkaře.

Přestože je dle obchodních podmínek startovné nevratné, díky velké vstřícnosti a podpoře všech partnerů ČEZ Jizerské 50 a veřejné správy, máme velkou radost, že si můžeme dovolit vám nabídnout slevu na startovné pro 55. ročník závodu, který se uskuteční ve dnech 11.–13. února 2022. Díky tomu sice už nyní víme, že bude příští ročník pro nás finančně mnohem náročnější, přesto vám chceme vyjít vstříc a považujeme za férové nabídnout vám maximální možnou slevu.

Každý závodník, který se zaregistroval na 54. ČEZ Jizerskou 50 2021, má možnost od druhé poloviny příštího týdne si vybrat ve SportID z následujících variant ve „formuláři startovné" u své přihlášky*:
a) využít slevu 50 % ze zaplaceného startovného 2021 na registraci do jakéhokoliv závodu Jizerské 50 v roce 2022,
b) věnovat částku odpovídající slevě na organizaci Jizerské 50 2022. My 10 % z této částky věnujeme na charitu v rámci příštího ročníku. Konkrétně Výboru dobré vůle - Nadaci Olgy Havlové, která i tuto částku využije na jeden z vybraných příběhů, které budeme v roce 2022 podporovat.**

* Vybrat jednu z variant je nutné do 11. května 2021, včetně. Po tomto termínu již nebude možné o slevu zažádat.

** Pro všechny, kteří se rozhodnou pro variantu b) a přihlásí se včas do nadcházejícího ročníku, chystáme speciálně označené startovní číslo s poděkováním.

Ať už si vyberete kteroukoliv z nabízených variant, pro další postup platí následující:

Věříme, že jste neztratili chuť závodit a naopak se na další zimu těšíte, stejně jako my. Děkujeme, že jste v tom letos jeli s námi a doufáme, že příští ročníky už si zase budeme užívat společně!

Děkujeme partnerům, kteří s námi jeli letošní závod až do konce, a kterými jsou Skupina ČEZ, T-Mobile, Benzina ORLEN, Hervis, Volkswagen Užitkové vozy, Pojišťovna VZP a.s., Národní sportovní agentura, SLČR, Liberecký kraj, CzechTourism, Generali Investments, Swix, Enervit, DB Schenker, Česká mincovna, Moravskoslezský kraj, Rituals, Jablonec nad Nisou, Kama, Česká televize, ČRo Radiožurnál a další.

22.6.2021 - ČEZ zve na putovní výstavu Jizerská 50: Viděna šesti
9.6.2021 - Spustili jsme registraci na ČEZ Jizerskou 50 a věříme, že…
14.4.2021 - Slevová akce za 54. ročník zahájena, můžete se k ní…
6.4.2021 - Vidět Jizerskou šesti pohledy dodalo nový úhel pohledu i…
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 55. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

13. 2. 2022

  Zbývá 4389 registrací  

10 % kapacity vyprodáno

JIZERSKÁ 25

12. 2. 2022

  Zbývá 1145 registrací  

5 % kapacity vyprodáno

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

11. 2. 2022

  Zbývá 620 registrací  

5 % kapacity vyprodáno

ČT JIZERSKÁ 10

12. 2. 2022

  Zbývá 585 registrací  

16 % kapacity vyprodáno

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

11. 2. 2022

  Zbývá 377 registrací  

6 % kapacity vyprodáno

T-MOBILE JIZERSKÁ FIREMNÍ ŠTAFETA

12. 2. 2022

   

BENZINA ORLEN SPRINT

12. 2. 2022

  Zbývá 130 registrací  

0 % kapacity vyprodáno

HISTORIČTÍ LYŽNÍCI

11. 2. 2022

   

FACEBOOK INSTAGRAM


GENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
NSA Czech-Ski
Liberecký kraj Kudy z nudy
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
MARKETINGOVÝ PARTNER


Raul
Institucionální partner
Liberec Jablonec nad Nisou
Bedřichov
Pořadatel
ČEZ
PRÉMIOVÝ PARTNER
T-mobile
HLAVNÍ PARTNEŘI
BENZINA HERVIS vw vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
rz
PARTNEŘI
Generali Swix Madshus Enervit Kama Schenker
CHMU Pytloun OC Nisa Moravskoslezský kraj Česká mincovna
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic
Liberecká drbna
Za podpory
horosvaz ČUS - Sportuj s námi Výbor dobré vůle WOC2021
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia AVM
Silnice LK a.s. Progres Bobcat Catcut