29.3.2021

Vítězem Poháru primátora města Liberec se stala základní škola Na Výběžku

Liberecká základní škola na Výběžku není v soutěži O pohár primátora už žádným nováčkem. Zvítězila již v roce 2019 a za výhru si  pořídila vybavení na běžky. Letos má radost z dalšího vítězství na kontě a jako odměnu získala opět 10 000 Kč od hlavního partnera Jizerské 50, Hervis Sports. Jak využijí poukázku tentokrát?

"Za poukázky opět nakoupíme vybavení na běžecké lyžování,případně pomůcky do tělesné výchovy. V minulosti jsme se dohodli společně s ředitelem ZŠ Broumovská na sdíleném lyžařském vybavení. Naše škola zakoupila 20 vysloužilých setů na běžecké lyžování, na Broumovské jich měli 10 a k tomu další sjezdařské. Vybavení si vždy vzájemně poskytujeme a obě školy jej dle možností pravidelně doplňují. Ze sdílení a vzájemné podpory mezi našimi školami mám radost a žáci obou škol užitek.", říká učitel tělesné výchovy, Tomáš Vágai.

Vzhledem k tomu, že letošní ročník 54. ČEZ Jizerské 50 nemohl proběhnout standardně, ale pro hobby běžkaře pouze virtuálně, měly možnost zapojit se do soutěže O pohár primátora města Liberec školy z celé České republiky, nikoliv pouze z Liberce, jak bylo doposud pravidlem. Povedlo se tak rozhýbat školáky po celé republice, kteří si alespoň trochu nahradili zameškané hodiny tělocviku.

O tom, jak důležité je být nejen aktivní, ale jak tento vztah ke sportu i rodnému místu budovat u žáků, má Tomáš Vágai jasnou představu. "Naše škola se zúčastnila již počtvrté. Pozitivní vztah k běžeckému lyžování a lyžařským disciplínám obecně do Jizerek patří. Zima bez lyží připraví člověka o možnost být aktivně v přírodě, poznávat okolní krajinu a budovat si pozitivní vztah k rodným horám. Zimní sportovní aktivity v tomto vnímám a snažím se je žákům představit jako otázku životního stylu."

V době, kdy jsou školy již takřka rok zavřené je o to více důležité, aby děti měly dostatek pohybu. "Současná situace ukazuje tuto potřebu jako velice aktuální.", dodává Vágai.

Snad se školáci budou moct co nejdříve hýbat pravidelně v hodinách tělocviku, a zároveň věříme, že se příští rok v únoru setkáme společně na stadionu v Bedřichově. Pro ostatní zúčastněné mladé sportovce bude jistě výzvou libereckou ZŠ Na Výběžku ve stopě porazit.

14.4.2021 - Slevová akce za 54. ročník zahájena, můžete se k ní…
9.4.2021 - Jizerská 50 2022 nabídne od příštího týdne slevu 50 % na…
6.4.2021 - Vidět Jizerskou šesti pohledy dodalo nový úhel pohledu i…
31.3.2021 - Katka Smutná o svých plánech. Jizerskou 50 chci za tři roky…
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 54. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

6. – 28. 2. 2021

  Elitní a virtuální závod  

HERVIS JIZERSKÁ 25

6. – 28. 2. 2021

  virtuální závod  

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

6. – 28. 2. 2021

  virtuální závod  

ČT JIZERSKÁ 10

6. – 28. 2. 2021

  virtuální závod  

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

6. – 28. 2. 2021

  virtuální závod  

T-MOBILE JIZERSKÁ FIREMNÍ ŠTAFETA

  závod zrušen  

BENZINA ORLEN SPRINT

12. 2. 2021

  Elitní závod  

HISTORIČTÍ LYŽNÍCI

  závod zrušen  

Swix

V Bedřichově je 2,3 stupně
a Swix doporučuje na sebe

Více zdeGENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
NSA Czech-Ski
Liberecký kraj Kudy z nudy
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
MARKETINGOVÝ PARTNER


Raul
Institucionální partner
Liberec Jablonec nad Nisou
Bedřichov
Pořadatel
ČEZ
PRÉMIOVÝ PARTNER
T-mobile
HLAVNÍ PARTNEŘI
BENZINA HERVIS vw vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
rz
PARTNEŘI
Generali Swix Madshus Enervit Kama Schenker
CHMU Pytloun OC Nisa Moravskoslezský kraj Česká mincovna
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic
Liberecká drbna
Za podpory
horosvaz ČUS - Sportuj s námi Výbor dobré vůle WOC2021
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia AVM
Silnice LK a.s. Progres Bobcat Catcut