17.9.2019

Jizerská 50 jako graffiti. Budova Libereckého kraje má unikátně vyzdobený vstupní portál

Skutečný unikát si mohou prohlédnout obyvatelé Liberce k budově Libereckého kraje. Tam je totiž od konce minulého týdne speciálně posprejovaný vstupní portál. Z obou stran na vás nyní září Jizerská 50.

Slavný běžkařský závod je největší sportovní akcí v České republice, toho jsou si vědomi i zástupci Libereckého kraje, i proto přistoupili k nápadu, že mohutný vstup do jejich budovy bude zdobit jeho připomínka. „Jizerská 50 je fenomén, na který jsme v Libereckém kraji všichni pyšní. Jsme rádi, že se můžeme spoluprací chlubit celoročně, a ne pouze v zimních měsících,“ vysvětluje záměr hejtman Martin Půta.

Že je Jizerská 50 celoroční akcí svědčí i to, že registrace do nového ročníku startují téměř hned po konci toho předchozího a letní obdoba závodu přilákala v letošním roce téměř 2 500 běžců. „I proto jsme stále přemýšleli, jak závod po celý rok připomínat a podpořit naši spolupráci. Je skvělé, že se povedlo zrealizovat myšlenku graffit, která jsou velmi vkusná. Zatím jsem slyšel jen pozitivní reakce,“ dodává hejtman Libereckého kraje.

Pro ateliér Malujeme jinak, který měl malbu na starosti, to byla premiéra na veřejných budovách. Své práce se zhostila zodpovědně a za tři dny bylo hotovo. Při vstupu do budovy můžete vidět malbu po obou stranách. Levá strana znázorňuje historii závodu s historickým logem, pravá část pak moderní podobu s aktuálním logem. „To, že je malba umístěna u vstupu a na dvou různých stěnách, je pro nás unikátní. I celková plocha grafik byla obrovská. Celkově nás to moc bavilo, užili jsme si to a jsme rádi, že jsou všichni s výsledkem spokojeni,“ říká Lukáš Veselý, který měl realizaci grafiky na starost.

„I to ukazuje, jak je Jizerská 50 velkou akcí s bohatou historií. Píše se už od roku 1968, pak se připojila ke vzpomínce na horolezce z Expedice Peru 1970. Ani na to nesmíme zapomínat. Jsem moc rád, že pořadatelé na členy expedice stále vzpomínají a připomínají je,“ doplňuje Půta, sám aktivní účastník závodu.

„Každý rok jezdím 10km závod. Organizátoři rozšířili program o kratší závody, což je přesně pro mě a věřím, že i pro tisícovky dalších nadšenců začátečníků. Já mohu Jizerskou maximálně doporučit,“ uzavírá hejtman.

Nechte se pozvat do stopy Jizerské 50, jejíž 53. ročník se koná od 7. do 9. února 2020. Do konce září je možnost přihlásit se za nejlevnější cenu startovného. Více informací najdete na www.jiz50.cz.

20.2.2020 - Stavaři vyhráli 53. ČEZ Jizerskou 50!
13.2.2020 - Fotky každého závodníka ČEZ Jizerské 50 přímo z trati jsou…
12.2.2020 - Srovnejte se se soupeři i sami se sebou. Generali analýza…
11.2.2020 - JOHNNY SERVIS je blíž Jizerské 50, nově má pobočku v Liberci
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 54. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

14. 2. 2021

   

HERVIS JIZERSKÁ 25

13. 2. 2021

   

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

12. 2. 2021

   

ČT JIZERSKÁ 10

13. 2. 2021

   

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

12. 2. 2021

   

JIZERSKÁ FIREMNÍ RAUL

13. 2. 2021

   

BENZINA SPRINT

13. 2. 2021

   

HISTORIČTÍ LYŽNÍCI

12. 2. 2021

   

Swix

V Bedřichově je -2,3 stupně
a Swix doporučuje na sebe

Více zdeGENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
Pořadatel
ČEZ
Institucionální partner
Liberec

Jablonec nad Nisou

Bedřichov
HLAVNÍ PARTNEŘI
BENZINA HERVIS vw vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
rz
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
Kudy z nudy Liberecký kraj Czech-Ski MŠMT Ministerstvo pro místní rozvoj ČR


MARKETINGOVÝ PARTNER
Raul
PARTNEŘI
Generali Swix Madshus Enervit Kama Schenker
CHMU Pytloun OC Nisa Moravskoslezský kraj Agrola Česká mincovna
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic Liberecká drbna Mediatenor
Za podpory
horosvaz ČUS - Sportuj s námi Výbor dobré vůle
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia Yventech Wander Book
Palestra Progres Bobcat iqlandia Catcut