10.4.2019

Za vítězství v Poháru primátora města Liberec pořídí ZŠ Na Výběžku vybavení na běžky

Pohár primátora města Liberec v letošním roce vyhrála Základní škola Na Výběžku, která vyslala několik svých zástupců na závody Mini Jizerské Pojištovny VZP, tedy dětských závodů, které se konají v rámci Jizerské 50. Škola díky tomu získala 10 000 Kč na nákup sportovního vybavení. „Odměna bude směřovat z větší části právě do vybavení na běžecké lyžování,“ říká učitel tělocviku Tomáš Vágai.

Letošního ročníku Mini Jizerské se družstvo Harcovské školy účastnilo podruhé. „V minulé sezoně jsme závod se skupinou nejmenších dětí a jejich rodičů zkusili. A protože se nám opravdu líbilo být u toho, rozhodli jsme se podpořit všechny, kteří o sportovní disciplínu, jež má v našem regionu dlouhou tradici, mají zájem,“ říká učitel tělocviku na ZŠ Na Výběžku Tomáš Vágai. „Naše ‚lyžařská esa' ze starších žáků byla ve stejném termínu v Novém Městě na Moravě, kde se konalo mistrovství ČR. Přesto se podařilo dát dohromady tým s převahou dětí z prvního stupně, který doplnil ‚support team' druhostupňových dětí, které své mladší spolužáky dokázaly povzbudit a být jim oporou,“ vysvětluje.

Pro Základní školu Na Výběžku byla velmi nápomocná podpora organizátorů Jizerské 50, díky níž mohli jet všichni společně a zdarma autobusem rovnou od školy. „Cenná je pro nás také opora rodičů, kteří naši účast na tomto lyžařském svátku podporují a fandí nám,“ nezapomíná Vágai. Právě on vzal jako učitel tělocviku za své rozvíjet zájem dětí o běžecké lyžování pořádáním pravidelných lyžařských výcvikových kurzů a také účastí na Mini Jizerské Pojišťovny VZP. Letošní odměna v rámci vítězství Poháru primátora města Liberec bude směřovat z větší části právě do vybavení na běžecké lyžování,“ oznamuje Tomáš Vágai.

Ze ZŠ Na Výběžku nakonec do stopy nastoupilo sedm dětí. „Nejmladšími byli druháci Linda Patočková, která jela také minulý závod, a Zuzka Kajzarová s Oskarem Vágaiem, kteří jeli letos poprvé. Za třeťáky do stopy nastoupila Karolína Teplá, jež začala s lyžováním minulou zimu a na běžkách jezdí moc ráda,“ říká zástupce školy. „Starší reprezentovaly Markéta Křečková a Eliška Vilémová, která jako nejzkušenější lyžařka dosáhla za školu nejlepšího umístění, když ve své kategorii na 2km trati dojela na 7. místě,“ neskrývá Vágai radost. „Naší nejstarší závodnicí byla Natálka Bornová z 8. třídy, která na lyžích jezdí především pro radost, a tak do cíle přijížděla s úsměvem.“

Své povídání o Mini Jizerské Pojišťovny VZP uzavírá Tomáš Vágai veselou historkou, kterou s dětmi zažil. „Úsměv v nás vyvolal komentář průběhu závodu z úst Oskara z druhé třídy. Ten cestou zastavil, aby pomohl svému ‚soupeři', který upadl zpět do stopy a podivoval se nad tím, kam se všichni ženou, když je na trati tak krásně a nádherná památeční medaile je nachystána pro každého závodníka.“

14.9.2020 - Přispějte Jizerské o.p.s. na úpravu Jizerské Magistrály
10.9.2020 - Organizátoři chystají 54. ČEZ Jizerskou 50, počítají i s…
10.9.2020 - Nejvýhodnější startovné končí 30. září
3.9.2020 - Parkování v Bedřichově na neděli 14.2. je vyprodané
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 54. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

14. 2. 2021

  Zbývá 2702 registrací  

45 % kapacity vyprodáno

HERVIS JIZERSKÁ 25

13. 2. 2021

  Zbývá 727 registrací  

39 % kapacity vyprodáno

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

12. 2. 2021

  Zbývá 446 registrací  

31 % kapacity vyprodáno

ČT JIZERSKÁ 10

13. 2. 2021

   

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

12. 2. 2021

  Zbývá 284 registrací  

29 % kapacity vyprodáno

JIZERSKÁ FIREMNÍ RAUL

13. 2. 2021

   

BENZINA SPRINT

12. 2. 2021

  Zbývá 130 registrací  

0 % kapacity vyprodáno

HISTORIČTÍ LYŽNÍCI

12. 2. 2021

   GENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
Pořadatel
ČEZ
Institucionální partner
Liberec

Jablonec nad Nisou

Bedřichov
HLAVNÍ PARTNEŘI
BENZINA HERVIS vw vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
rz
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
Kudy z nudy Liberecký kraj Czech-Ski MŠMT Ministerstvo pro místní rozvoj ČR


MARKETINGOVÝ PARTNER
Raul
PARTNEŘI
Generali Swix Madshus Enervit Kama Schenker
CHMU Pytloun OC Nisa Moravskoslezský kraj Agrola Česká mincovna
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic Liberecká drbna Mediatenor
Za podpory
horosvaz ČUS - Sportuj s námi Výbor dobré vůle WOC2021
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia Yventech Wander Book
Silnice LK a.s. Progres Bobcat Catcut