17.2.2017

Volkswagen Bedřichovskou 30 ovládl Hošek, ženám kralovala Moravcová

Napínavý závod Volkswagen Bedřichovská 30 ovládl biatlonista Ondřej Hošek, který ve druhé části závodu ujel druhému Tonimu Escherovi. Mezi ženami obhájila prvenství Klára Moravcová.

Startovní pole čítající přes čtyři sta závodníků se postupně natahovalo a roztrhalo. Na čelo se vypracovala dvojice Toni Escher a Ondřej Hošek. „V úvodu jsem se docela trápil. Později jsem bojoval s Tonim Escherem, ve stoupání po dvacátém kilometru jsem se trochu utrhl a udržel jsem to až do cíle,“ komentoval průběh spokojený Ondřej Hošek.

Mokrý sníh mu ve stopě příliš nevyhovoval. „Raději mám osobně zmrzlou trať, takhle jsem s tím docela bojoval. Naštěstí jsem měl dobře namazáno a jely mi lyže,“ poznamenal. Na trať vyrazil spolu s řadou kolegů z biatlonového týmu, který se připravuje na soustředění v Jablonci nad Nisou.

Druhý Toni Escher však se stříbrnou pozicí rozhoděn nebyl nespokojen. „Ještě před týdnem jsem bojoval s chřipkou a nebyl jsem si ani jistý, jestli vůbec pojedu. Druhá příčka je tak pro mě velmi cenná,“ poznamenal německý závodník. Stupně vítězů doplnil třetí Jakub Pšenička.

Moravcová obhájila

Mezi ženami si nejlépe vedla také v tomto ročníku Klára Moravcová. Ta ovládla také loňskou Volkswagen Bedřichovskou 30, byť byla tehdy výrazně zkrácena. Tentokrát si poradila nejlépe i s plnou délkou.

„Sníh byl hodně mokrý, takže jsem docela zahala nohy. Byla to pořádná dřina! Docela jsem se bála biatlonistek, které jely také, ale evidentně musejí ještě pořádně trénovat,“ smála se v cíli.

Na druhém místě dojela právě juniorská mistryně Evropy v biatlonu Markéta Davidová, která ukázala, že se neztratí ani mezi běžkyněmi. Třetí místo obsadila Kamila Bořutová.

Volkswagen Bedřichovská 30 – muži

1. Ondřej Hošek (1:21:08.4)

2. Toni Escher (1:21:43.8)

3. Jakub Pšenička (1:22:17.6)

Volkswagen Bedřichovská 30 – ženy

1. Klára Moravcová (1:26:58.2)

2. Markéta Davidová (1:30:46.3)

3. Kamila Bořutová (1:33:06.6)

18.8.2017 - ​Na Jizerskou 50 se přihlásil 1000. závodník, a to přesně…
3.7.2017 - Staň se součástí legendy! Prodlužujeme možnost objednat si…
7.4.2017 - Konec sezóny na Jizerské magistrále
30.3.2017 - Připomeňte si 50. Jizerskou 50 ve výsledkovém zpravodaji
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku


Do Česka dorazil první sníh. Hurá 🙆 ❄🌨⛄It's been snowing in the Czech Republic. Yahooo #snow #Jizerska #jizerskapadesatka #jizerska50 #jiz50 #jizerskehory #worldloppet #skiclassics #firstsnow #snowing

Fotka zveřejněná uživatelem @jiz50,

GENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
Pořadatel
ČEZ
Institucionální partner
ČEZ
Pod záštitou
ČEZ
HLAVNÍ PARTNEŘI
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
rz Dnes
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
MARKETINGOVÝ PARTNER
Raul
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Swix Madshus rote Enervit Knihovna Knihovna
Kama Schenker CHMU Pytloun MS kraj MS kraj
Za podpory
Swix Swix Swix
Součást sérií
Swix Swix Swix
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops TKF Johnny Servis Crystal BOhemia Yventech
Herbol Kine-max Palestra Progres Nature Valley