Zadarmo na Google Play

Nainstalovat

17.2.2017

Atlas Craft team by rád na Jizerské 50 uspěl

Jizerská 50 patří mezi nejdůležitější týmové závody. Tím, že letos byl stanoven termín až v druhé půlce února, tak je příprava pro naše závodníky na tento závod složitější. Dalším týmovým vrcholem je totiž Vasův běh, který se uskuteční už za 14 dní, a zrovna Petr Novák, letošní česká jednička v dálkových bězích, by se v něm chtěl umístit do 10. místa.

Přípravu na nejmasovější závod na lyžích na světě zahájil již před 14 dny a Jizerskou 50 pojede z plného tréninku. „Nevím, co od závodu očekávat, protože mým hlavním vrcholem je Vasův běh, ale budu se snažit o co nejlepší výsledek a třeba jím budu mile překvapen,“ konstatoval Petr.

Jeho týmový kolega Jiří Ročárek, který loni objel všechny závody Jizerské 50, kde 2x zvítězil, 1x byl druhý a v hlavním závodě, na velmi náročném 3,3 km okruhu, který jela elita15x, byl schopný v nabité konkurenci vybojovat ještě velmi kvalitní 20. místo. Ani letos se nechce vzdát doprovodných závodů, přestože ví, že to směrem k hlavním závodu nebude ideální. Chtěl by startovat v Jizerské 25, firemních štafetách a na hlavní 50 km trati.

V závodu se ukážou i mladší naděje týmu, a to Pavel Ondrášek, jenž by chtěl na Jizerské 50 vyjet další body pro tým. Profilově náročné tratě mu sedí a Jizerská 50 je jeho letošním vrcholem. Dále je to Daniel Máka, který občas startuje ve Ski Classics a zde bude hlavně bojovat o co nejlepší příčky a body do českého seriálu Ski-tour, stejně jako zkušený závodník Radek Šretr, který zatím tento seriál bodově vede.

V ženské kategorii je letos tým oslaben, protože Adéla Boudíková je těhotná a sehnat kvalitní českou náhradnici je obrovský problém. Museli jsme proto zabrousit k sousedům Polákům a vypůjčit si Emilii Romanowicz, která se už nevěnuje naplno lyžování, ale horským běhům. Její výkonnost je pro tým trochu neznámou, ale věříme, že podá co nejlepší výkon a umístí se do 15. místa. V ženské kategorii se hlavního závodu zúčastní také naše závodnice Anna Beranová a celá řada dalších týmových sportovců.